Výhody stavby betonového plotu montazmpc.cz známe všichni, není přes něj vidět, takže nás nebude moci kde kdo z povzdálí šmírovat, zároveň sníží úroveň hluku, který bývá v ulicích měst dosti nepříjemný, stejně tak zdvihající se prach v okamžiku průjezdu auta po suché silnici. O tyto výrobky je dnes zájem vzhledem k jejich přijatelné ceně (ve srovnání s jinými variantami), ovšem vzhledem k jejich dlouhé životnosti je důležité dobře zvážit jejich vzhled, hlavně výšku. Není to zkrátka výrobek, který budeme mít na zahradě jen několik týdnů.
Zvažte jeho výšku
Při plánování oplocení typu zdiva, které sice dokonale chrání soukromí, ovšem ani vy přes něj neuvidíte ven, vyžaduje důkladnou rozvahu. Je totiž známo z praxe, že se řada zájemců rozhoduje příliš zbrkle. Plot se pak postaví a teprve poté vzniká dojem, že by snad bylo lepší jeho koncepci pozměnit.
V tomto směru se vyplatí vyhradit si alespoň několik hodin času, např. o víkendu, přichystat si pevný provázek a napínat jej v místech, kde betonový plot bude stát. Vyplatí se měnit jeho výšku podle uvážení, a pokud si nedokážete představit vizuálně situaci v budoucnu, stačí přes provázek dočasně přehodit třeba prostěradlo nebo bublinkovou fólii. Tento způsob se osvědčil při plánování výšky oplocení takřka všude, máte pak o něm jasnou představu a výstavba vás již nezaskočí.
Šířka segmentů je 50 cm
Mezi sloupky se zasouvají tenké desky, jejichž délka je zpravidla 200 cm a šířka 50 cm. Podle toho se musíte přizpůsobit, a to tak, že celkovou výšku lze korigovat zapuštěním části první desky pod úroveň terénu. Výšku oplocení lze tedy volit prakticky pružně na přesný rozměr. Horní část nemusí být rovná, může být zakončena ozdobnými prvky, které jsou součástí výrobku, nebo je možné vytvořit kombinaci se dřevem či s kovem. Velmi působivé řešení je sestupná kaskáda a kombinace betonového plotu s živým plotem či s popínavými výhonky břečťanu a zimolezu.