Jak začít
1. Aby nám dobře a dlouho zakoupené zařízení sloužilo, musíme se o ně také řádně starat. Po instalaci vybraného bazénu či vířivky můžeme k napuštění použít jak vodou ze studny, tak z běžné vodovodní sítě. Důležitá je úprava PH, kterou lze snadno zjistit pomocí testeru a poté podle potřeby upravit prostředky běžně na trhu dostupnými ve formě granulí či jako kapalina. Upravovat a udržovat vodu musíme pravidelně a správně, ale také se musíme řídit pokyny či návodem k provozu zakoupeného zařízení.
Jak na údržbu
2. Na trhu je nepřeberné množství prostředků a důležitý je jejich výběr. V první řadě se orientujeme podle toho, o jaké zařízení se jedná a také přihlédneme k návodu na použití. Ve většině případů se jedná o venkovní bazény, které vyžadují dezinfekční prostředky s obsahem kyslíku nebo chloru, kdy tyto přípravky by měly zamezit i problémům s pokožkou uživatelů, příp. zabránit vzniku kožních chorob. Jako další pomocníci se nám můžou hodit dávkovač tablet, plovák, síťka, vysavač, hadice nebo teleskopická tyč, díky které se dostaneme do každého koutu koupacího zařízení. Ideální ochranou vody v bazénu je bazénové zastřešení, které zachytí padající listí a jiné okolní nečistoty. U vířivek se používají prostředky, které odstraňují usazeniny a další špínu.
Jak si vybrat toho správného pomocníka
3. Současný trh nabízí velké množství různých přípravků a prostředků, bez kterého se v péči o náš bazén či vířivku neobejdeme. Ale jak vybrat to pravé za přijatelnou cenu? Prostřednictvím internetu máme možnost srovnat nejen ceny pomocníků, ale také využít hodnocení a zkušenosti jiných uživatelů, v potaz samozřejmě musíme vzít druh užívaného zařízení. Radu nám ochotně poskytnou i v obchodech s bazénovým příslušenstvím.
Jak si správně užít koupací zařízení
4. Pokud se o náš bazén či vířivku budeme správně a pravidelně s láskou starat, určitě se nám tato péče vrátí v příjemných chvilkách strávených v křišťálově průhledné vodě.